Nasz BLOG i Poradnik dla Klientów
Nasz BLOG i Poradnik dla Klientów

Jak ważne jest utrzymywanie komunikacji z fotografem podczas sesji zdjęciowej?

Komunikacja modelki z fotografem pozwala na: 

 

Wyjaśnienie oczekiwań

Poprzez rozmowę z fotografem, modelka może wyjaśnić, czego oczekuje od sesji, jakie są jej preferencje odnośnie stylu zdjęć, co chce podkreślić na zdjęciach, itp. Fotograf natomiast może wyjaśnić, jakie są jego oczekiwania co do pozowania, ustawienia, oświetlenia, itp. 

Kierowanie sesją

Fotograf podczas sesji zdjęciowej kieruje modelką, mówi jak ma pozować, jak się ustawiać, jakie rekwizyty wykorzystać, itp. Komunikacja podczas sesji pozwala na szybkie przekazywanie informacji między fotografem a modelką, co przyspiesza proces tworzenia zdjęć. 

Rozwiązywanie problemów

Czasem podczas sesji zdjęciowej mogą pojawić się problemy, np. z oświetleniem, ustawieniem, rekwizytami, itp. Dzięki komunikacji modelka i fotograf szybko mogą się dogadać i rozwiązać problem, aby kontynuować sesję. 

Poprawienie efektów zdjęć

Podczas sesji zdjęciowej fotograf może pokazywać modelce już wykonane zdjęcia i pytać o jej opinię i sugestie dotyczące ustawień, pozowania, itp. Dzięki temu można poprawić efekty zdjęć i uzyskać lepsze rezultaty. 

 

Wszystkie te czynniki pokazują, jak ważna jest komunikacja między modelem a fotografem podczas sesji zdjęciowej. Dzięki niej można osiągnąć lepsze efekty końcowe i uzyskać zdjęcia, które będą satysfakcjonować obie strony. 

Dowiedz się więcej

Kliknij tutaj i napisz do nas na Facebooku aby dowiedzieć się więcej

Polub | Obserwuj | Komentuj

Skomentuj na Facebook