Gatunek fotografii, który modelka powinna umieścić w swoim portfolio, zależy od kilku czynników, w tym od jej osobistego stylu, rodzaju modelingu, który chce realizować, oraz docelowych odbiorców jej portfolio.

 

Oto kilka popularnych gatunków fotografii, które modelki często umieszczają w swoich portfolio:

 

Fotografia Mody

Fotografia mody jest popularnym gatunkiem wśród modelek, ponieważ pokazuje ich umiejętność pozowania i pracy z ubraniami, akcesoriami i makijażem. Ten rodzaj fotografii często obejmuje sesje w stylu redakcyjnym z udziałem znanych marek modowych lub projektantów.

Beauty

Fotografia piękna koncentruje się na pokazywaniu rysów twarzy, makijażu i włosów modelki. Może to obejmować zdjęcia w głowę, zbliżenia lub sesje w stylu redakcyjnym z kosmetykami lub produktami do pielęgnacji skóry.

Komercyjne

Fotografia komercyjna obejmuje obrazy wykorzystywane do celów reklamowych, marketingowych lub promocyjnych. Może to obejmować sesje lifestylowe, na których modelka używa produktu lub usługi, lub sesje produktowe, na których modelka trzyma określony produkt lub wchodzi w interakcję z nim.

Art

Fotografia artystyczna to bardziej kreatywny i eksperymentalny gatunek, który pozwala modelce pokazać swoją osobowość i niepowtarzalny styl. Mogą to być sesje awangardowe, konceptualne lub artystyczne, które przesuwają granice tradycyjnej fotografii.

Fitness

Fotografia fitness koncentruje się na pokazywaniu atletyzmu i budowy ciała modela, często w sportowym stroju lub sprzęcie. Może to obejmować ujęcia akcji lub bardziej pozowane obrazy, które podkreślają siłę i kondycję modelu.

 

Ostatecznie gatunek fotografii, który modelka powinna umieścić w swoim portfolio, zależy od jej osobistych preferencji i celów zawodowych. Ważne jest, aby współpracować z agencją modelek oraz z fotografem, który rozumie branżę i może pomóc modelce w wyborze najlepszych zdjęć do jej portfolio.