Nasz BLOG i Poradnik dla Klientów
Nasz BLOG i Poradnik dla Klientów

Podstawowe kryterium — wzrost.

wzrost modelki jaki powinien być
wzrost modelki jaki powinien być

Kto może zostać modelką ?

Podstawowe kryterium — wzrost.

Podstawowym kryterium branym pod uwagę przez większość agencji modelek jest wzrost. Do niedawna dziewczyny mające 168 cm wzrostu mogły znaleźć pracę na rynku azjatyckim, choć było to dość trudne.

Obecnie wszystkie agencje modelek na świecie oczekują, że ich modelki będą miały wzrost pomiędzy 176 cm a 180 cm. Wyjątkiem jest rynek chiński, który zadowala się wzrostem 174 cm. Do tych oczekiwań wrócę później.

Poważne agencje nie będą chciały inwestować pieniędzy i czasu w modelkę, która nie spełnia tego podstawowego kryterium, chyba że posiada inne, niesamowite predyspozycje (o czym później).

Odstępstwem od reguły są dziewczyny, w okresie dojrzewania, które jeszcze rosną. Mogą one zostać przyjęte do agencji i przygotowywane do pracy modelki, ale nie jest to regułą, ponieważ każda agencja modelek ma swoje własne kryteria.

Istnieją także na rynku agencje modelek, które przyjmują niższe dziewczyny. Nie zostają one jednak modelkami a hostessami, które obsługują różnego rodzaju eventy.

Wracając do wzrostu idealnego

Dziewczyny, których wzrost nie przekracza 170 cm, obecnie nie mają żadnych szans na karierę modelki.

Te, których wysokość mieści się pomiędzy 170 a 176 cm, aby zostać modelkami, muszą się najzwyczajniej wyróżniać czymś wyjątkowym. Jednak dziewczyny te będą miały znacznie mniej możliwości podjęcia pracy od ich koleżanek ze wzrostem idealnym.

Co, jeśli dziewczyna jest wyższa niż 180 cm?

Tak jak w przypadku zbyt niskich dziewczyn, tak i tutaj zaczynają się schody.

Modelki, które mają powyżej 182 cm, będą zazwyczaj odrzucane ze względu na zbyt długie kończyny, które nie będą się mieścić w standardowych rękawach czy nogawkach. Również, dlatego że na obcasach będziesz wyższa nawet od męskich modeli.

Co zrobić, jeśli nie masz odpowiedniego wzrostu ?

Jeśli nie mieścisz się w granicach 170 – 182 cm pomyśl o innym rozwiązaniu. Nie udawaj, że masz inny wzrost, zgłaszając się na castingi, ponieważ zmarnujesz tylko czas swój i agencji. Pamiętaj, że podczas pierwszego spotkania zostaniesz zmierzona profesjonalną miarą lekarską, której nie da się oszukać.

Zostań hostessą lub…

Zamiast tego zgłoś się do agencji oferującej usługi hostess lub jeśli zależy Ci na pracy w branży mody, znajdź sobie inne zajęcie, które pozwoli ci na realizacji marzeń. Możesz zostać stylistką, pracownikiem agencji modelek, makijażystką, fryzjerką, redaktorem w czasopiśmie itd. Możliwości jest wiele.

Możesz także zostać fotomodelką, ale na tym fortuny nie zbijesz.

Fotomodelka

Fotomodelki z idealną twarzą czy włosami mogą się przydać w branży beauty, ale konkurencja jest potężna.

Zazwyczaj jako fotomodelka będziesz mogła brać udział w darmowych sesjach zdjęciowych lub warsztatach fotograficznych. Powinnaś to traktować jako przygodę, a nie jako pracę zarobkową.

autor tekstu: Grzegorz Pońc

Dowiedz się więcej

Kliknij tutaj i napisz do nas na Facebooku aby dowiedzieć się więcej

Polub | Obserwuj | Komentuj

Skomentuj na Facebook